Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski


Idź do treści

Sternik Sezonu

Sport


ZASADY RYWALIZACJI O TYTUŁ „ STERNIKA SEZONU 2020”


1. RANKING

Ranking „Sternik Sezonu” dotyczy udziału Zawodników i Klubów zrzeszonych w CzOZŻ w regatach amatorskich rozgrywanych w sezonie żeglarskim 2020.


2. KLASY

Tytuł przyznawany jest w dwóch klasach :
- Sternik Jachtu Kabinowego
- Sternik Jachtu Otwartopokładowego

3. KLASYFIKACJA.

W sezonie 2020 do klasyfikacji zalicza się 5 Regat. Sternicy klasyfikowani w rankingu o tytuł „ Sternika Sezonu 2020” zobowiązani są do osobistego obsługiwania urządzenia sterowego podczas każdego wyścigu. W przeciwnym razie zawody nie będą zaliczone do klasyfikacji.


4. PUNKTACJA

  • Punkty przyznawane będą zgodnie z formułą przelicznikową rankingu PPJK.
  • Sternicy biorący udział w regatach organizowanych przez Kluby i Stowarzyszenia niezrzeszone w CzOZŻ, odbywających się na innych akwenach w terminach pokrywającym się z Kalendarzem Regat CzOZŻ, będą mogli zaliczyć do klasyfikacji „Sternika Sezonu” udział w maksymalnie 2 regatach „wyjazdowych”, pod warunkiem przedstawienia wyników z tych regat (skan, zdjęcie tabeli wyników). Miejsce zdobyte na regatach „wyjazdowych” będzie przeliczone proporcjonalnie, procentowo, na ilość jachtów startujących w regatach zorganizowanych w tym samym terminie na Zalewie Poraj. Uzyskane z takiego przeliczenia punkty będą zaliczone do rankingu.

5. REMIS

W przypadku, gdy dwóch lub więcej sterników otrzyma taką samą ilość punktów, o lepszej pozycji w rankingu decyduje większa ilość startów w regatach. Jeśli pomimo tego kolejność pozostanie nierozstrzygnięta, o wyższej pozycji w rankingu zadecyduje większa liczba lepszych miejsc zajętych przez poszczególnych sterników podczas wszystkich regat.


6. PUBLIKACJA I AKTUALIZACJA WYNIKÓW.

Organizatorzy regat proszeni są o przesyłanie wyników Regat na adres mail: daguna@o2.pl
Aktualne wyniki publikowane będą na stronie CzOZŻ w zakładce SPORT.

Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetki nastąpi podczas uroczystego zakończenia sezonu żeglarskiego 2020, tuż po ogłoszeniu wyniku regat O Błękitną Wstęgę Poraja.


Kontakt:
Dagmara Michalec
tel: 795 924 101
mail: daguna@o2.pl




Klasyfikacja Sternika Sezonu 2020

Częstochowskiego Okręgowego Zwiazku Żeglarskiego

Jachty Kabinowe

 

MIEJSCE

STERNIK

NAZWA JACHTU

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

RAZEM
PKT.

DATA

22.08.

5.09.

             

ILOŚĆ STARTUJĄCYCH JACHTÓW

15

9

             

WSPÓŁCZYNNIK

1

1

             

1

Marcin Sieradzki

DZIUNIA

2

3

             

1554

2

Sławomir Krajs

ALCHEMIK

4

2

             

1429

3

Jarosław Cieślak

ORION

3

               

800

4

Adam Góra

Ł&K

7

5

             

788

5

Jarosław Syc

ARIES

5

               

578

6

Grzegorz Caban

EMMA

6

               

499

7

Piotr Dziedzic

WIWAT

 

4

             

453

8

Jarosław Młyńczyk

GOSIA

14

6

             

408

9

Mieczysław Świerdza

KORAL

11

8

             

388

10

Dariusz Leszczyński

SYSTEMIK

9

               

323

11

Marek Petryczka

WIWAT

10

               

277

12

Marek Zioło

FOKA

15

9

             

202

13

Karol Kowalski

BIS CZĘSTOCHOWA

13

               

163

14

                       

15

                       

16

                       

17

                       

18

                       

19

                       

20

                       

21

                       
 

Jachty Otwartopokładowe

 

MIEJSCE

STERNIK

NAZWA JACHTU


NUMER NA ŻAGLU

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

RAZEM
PKT.

DATA

22.08

5.09.

             

ILOŚĆ STARTUJĄCYCH JACHTÓW

12

13

             

WSPÓŁCZYNNIK

1

1

             

1

Mariusz Wypych

MALINA

POL 295

1

1

             

2395

2

Wiktor Leśkiewicz

AVANTI

7

2

3

             

1617

3

Piotr Cieślak

PIOTRUŚ PAN

POL 3942

3

2

             

1617

4

Łukasz Putz

TOPER BUZZ

703

5

4

             

1094

5

Bartosz Cieślak


9

8

8

             

589

6

Piotr Grabski

LASER

POL 129986

4

               

578

7

Piotr Hupa


2812

 

5

             

516

8

Dawid Kusiakiewicz


GER 95

 

6

             

437

9

Patryk Jabłoński

FANABERIA

PZ66

10

10

             

395

10

Michał Kapica


9

 

7

             

370

11

Dominik Masłoń

LASER

GBR 209914

7

               

335

12

Piotr Kasprzyk


 

9

             

261

13

Piotr Klimecki

PKS

9

               

226

14

Miłosz Psiuk


3264

 

11

             

174

15

Kornel Śliwiński

LASER

POL 162915

11

               

139

16

Sylwester Hupa

DANKA

 

12

             

136

17

Szymon Kubicki

LASER

POL 182531

12

               

101

18

Anna Kciuk


POL 517

 

13

             

101

19

 


                   

20

 


                   

21

 


                   
                     

Aktualizację wyników prowadzi kol. Dagmara Michalec.
Wszelkie pytania i uwagi dotyczące aktualizacji treści oraz interpretacji tabel prosimy kierować na adres daguna@o2.pl

Szukaj

Powrót do treści | Wróć do menu głównego